5 tipů pro čištění pleti
Že čištění pleti je naprostým základem, jste od nás už určitě slyšeli mnohokrát. Protože jen dokonale čistá pleť je připravená přijmout aktivní látky ze sér a krémů a během noci nerušeně regenerovat, odpočívat.
A víte, jak na to? Pro mnoho žen je čištění pleti k tomu určenými přípravky naprostou samozřejmostí, jenže ještě stále je dost takových, které si myslí, že si při čištění pleti vystačí s kohoutkovou vodou, a případně mýdlem. Omýt obličej kohoutkovou vodou naprosto nestačí a použít na čištění obyčejné mýdlo je vyložená katastrofa.
1) Proč je čištění pleti tak důležité?
Po odlíčení dekorativní kosmetiky nám na obličeji ulpívají její rozpuštěné zbytky. I když se nelíčíme, na naši pleti ulpívá pyl, prach, nečistoty z ovzduší, dále jsou zde odumřelé kožní buňky, pot i maz. Pokud tyto nečistoty z pleti neodstraníme – a to ráno i večer – naše pleť se postupně ucpává, zanáší, přetěžuje a dráždí. Pleť začne postupem času vypadat zašedle a unaveně, může docházet ke vzniku pupínků a zbytečných vrásek.
2) Který typ odličovacího prostředku zvolit?
Čistící prostředek, vhodný pro pokožku obličeje, by měl obsahovat lehké, jemné mýdlové složky. Poznáte to podle toho, že přípravek při kontaktu s vlhkou pletí pění. Dále se výběr přípravku řídí typem naší pleti. U nás si můžete vybrat čistící pěnu, čistící gel či čistící olej.
3) Co mají tyto přípravky společného?
- všechny se nanášejí na mokrou pleť
- všechny obsahují mýdlové složky a pění
- všechny se následně musí z obličeje opláchnout a nesmí se nechat na pokožce delší dobu
4) V čem se přípravky liší?
Čistící pěna z řady Clear Skin je balena do zpěňovací lahvičky, která z tekutého přípravku v lahvičce vytvoří pěnu. Tato pěna je určena pro problematickou pleť, velmi důkladně pleť odmastí, čímž omezuje živnou půdu pro bakterie. Obsahuje kyselinu salicylovou a piroctone olamin, protizánětlivé látky, působící proti bakteriím a plísním. Med a mléčný protein pleť hydratují a zklidňují, květová voda z levandule a vilínu podporují celkový účinek pěny proti vzniku nových pupínků a pro rychlé doléčení existujících pupínků. Přípravek se nehodí pro suchou či citlivou pleť, u těchto typů pleti může vyvolávat pnutí.
Čistící gel je zlatým standardem v čištění pleti pro normální či smíšenou pleť. Jemně pleť odmastí, současně jí díky obsaženému babassu oleji dopřeje podporu obnovení kožní bariéry. Díky obsaženým extraktům z okurky, vrbové kůry, aloe a růžové vodě pleť hydratuje, zklidňuje, omlazuje a zbavuje odumřelých buněk.
Čistící olej je vhodný zejména pro suchou a zralou pleť, rovněž pro citlivou pleť a pleť trpící různými projevy podráždění, atopie, seborey či lupénky. Při kontaktu s vodou vytváří jemnou pěnící krémovou emulzi, která obsahuje téměř 50% suchých olejů. Díky svému složení pleť čistí bez dráždění, současně velmi vydatně doplňuje olejové složky a tím jí pomáhá zacelit se a zvláčnit. Emulze se velmi dobře smývá a díky suchým olejům nezanechává pleť mastnou či lesklou. Neobsahuje extrakty a tak i jedinci s alergiemi na některé rostliny jej dobře snáší.
5) Co přijde na řadu po čištění?
Tonizace. Ráno i večer. Po opláchnutí čistícího přípravku vodou, která má neutrální pH, je žádoucí dočistit zbytky čistícího prostředku a harmonizovat pH tonikem či květovou vodou. Krok tonizace pleť krásně probudí, osvěží, zhydratuje a lehce vypne.
Něco navíc. V rámci nepravidelné péče pro extra čištění můžeme před tonikum zařadit čistící černou masku s kyselinou salicylovou a aktivním uhlím, která je vhodná pro problematickou a mastnou plet. Extra důkladné čištění díky obrovskému absorpčnímu povrchu aktivního uhlí, který do sebe natáhne všechny nečistoty. Extra protibakteriální a protizánětlivé působení kyseliny salicylové, která vyčistí i ústí mazových žlázek, aby nedocházelo k jejich ucpávání, a odloupne staré mrtvé buňky. A když po zaschnutí masky k jejímu odstranění použijete černou konjakovou houbičku, nejenže si neušpiníte koupelnu, ale po černé masce nezanecháte nikde ani památku, jen čistý a zářící obličej.
Rok 2021
Rok 2020
- Září (1)
- Srpen (1)
- Červenec (1)
- Červen (1)
- Květen (1)
- Duben (1)
- Březen (1)
- Únor (1)
- Říjen (1)
- Leden (1)
Rok 2019
- Září (1)
- Srpen (1)
- Červenec (1)
- Červen (1)
- Květen (2)
- Duben (1)
- Březen (1)
- Prosinec (1)
- Listopad (1)
- Říjen (1)
Rok 2018